• hlavicka.jpg
O společnosti

Historie firmy COMPOSITE COMPONENTS a.s., a jejího předchůdce, společnosti Karel Klenor – KLN, se datuje již od roku 2001, kdy vznikl v Chocni výrobní závod.

Společnost COMPOSITE COMPONENTS a.s., se  zabývá výrobou dílů a komponentů z kompozitních materiálů především pro průmysl výroby motorových vozidel, kde panují nejnáročnější požadavky na kvalitu, spolehlivost a přesnost.

Moderní závod v Chocni produkuje výrobky z vrstvených plastů, zhotovuje i kompletní modely a formy používané pro vlastní výrobu komponentů dopravních prostředků, strojů, zdravotnických přístrojů a jiných průmyslových dílů. Při výrobě jsou používány pouze kvalitní a moderní stroje a technologie. Je používána řada strojů číslicově a síťově řízených, jako jsou roboty a CNC řízená obráběcí centra a frézy.

Se svými zákazníky společnost spolupracuje již na přípravě konstrukční a technické dokumentace, pokračuje přes výrobu prototypů, modelů, forem a ověřovacích sérií výrobků (dodávaných včetně měřících protokolů z 3D scaneru), až po sériové dodávky just in time.

Společnost se kontinuálně rozvíjí, modernizuje stávající výrobní provozy a rozšiřuje kapacity v prostorách dislokovaného pracoviště v Chocni – ČKD. Od roku 2015 provozuje v hlavním areálu vlastní lakovnu.

Výrobní prostory jsou vybaveny všemi potřebnými zařízeními nutnými pro efektivní ochranu zdraví a bezpečnosti zaměstnanců, kterých má firma v současnosti více než 180, jakož i zařízeními sloužícími k ochraně životního prostředí.

Společnost Composite Components a. s., drží všechny potřebné certifikáty, jako je ISO 9001 a IATF – tedy nejpřísnější schválení pro dodavatele automobilového průmyslu.

 1. Založení společnosti

  2007

  Společnost COMPOSITE COMPONENTS, a.s., navazuje na svého předchůdce, společnost Karel Klenor – KLN. Ta vznikla v roce 2001, kdy vznikl v Chocni výrobní závod.

 2. Ingersoll-Rand a Isoplus

  2008

  Výroba pro Ingersoll-Rand a Isoplus, výroba stropních panelů pro Iveco CZ.

 3. Rozšíření výroby

  2009

  Výroba pro Iveco FR, VDL Bova, VDL Berkhof a VDL Roeselare.

 4. Noví partneři

  2014

  Zahájení výroby pro Zetor, Tatra Trucks.

 5. VDL Modules

  2015

  Zahájení výroby pro VDL Modules.

 6. IATF 16949: 2016

  2017

  Implementace IATF 16949:2016, nový lakovací box pro mokré lakování.

 7. John Deere

  2018

  Začátek spolupráce s John Deere.

 8. Concorde Reisemobile

  2019

  Začátek výroby pro Concorde Reisemobile.

 9. CNC

  2020

  Pořízení nového CNC stroje.

 10. Claas

  2021

  Začátek spolupráce se společností CLAAS.